Add a cover

General information  

 • Genres : Drama, Thriller, Black comedy
 • Languages : English
 • Year of production : 1999
 • Cinema release date : 15/10/1999
 • DVD release date : 15/11/2000
 • Duration : 2h19'
 • Budget : $63,000,000
 • Incomes : $100,900,000

Links  

Release info  

 • Friday 15 October 1999
  Rating : ---
  Quantity : ---
 • Wednesday 10 November 1999
  Rating : ---
  Quantity : ---
 • Thursday 11 November 1999
  Rating : ---
  Quantity : ---

Alias  

 • Clube da Luta
 • El club de la pelea (Hispanoamérica)

Ratings

Rating:

To rate this media or to interact with your friends, create a free mediatly account. You'll also be able to collaborate with our growing community and make it you digital entertainment center.

Friends who like

Sign up to see which of your friends like this.

Linked media  

Linking media

Mediatly © 2013

Mediatly, The multimedia social network

Discover new movies and TV shows to watch, novels or comics to read, music to hear and games to play thanks to your friends. It's fast, free, simple and enjoyable!
To start discover a new world, Sign up for free

  
Fight Club (1999)

Podziemny krąg

This version of the card is from another language than your preferences.

Type :   Production countries :  

  Summary  

Film opowiada o człowieku, który znalazł się na życiowym zakręcie. Poznajemy go w krytycznej sytuacji w opróżnionym wieżowcu, z którego ma niedługo widzieć jak wysadzane są sąsiednie biurowce, będące siedzibami firm obsługujących karty kredytowe. W ustach ma rewolwer trzymany przez kogoś innego. Główny bohater, określony jako Narrator , to trzydziestoparoletni yuppie, który wydawać by się mógł wybrańcem losu: ma dobrze płatną pracę, perspektywę awansu, eleganckie mieszkanie. Odczuwa jednak wewnętrzną pustkę, sukces nie sprawia mu radości, dręczy go poczucie niespełnienia. Do tego stopnia dał się wciągnąć w wyścig szczurów, nazywany eufemistycznie "samodoskonaleniem", że zapadł na chroniczną bezsenność. Dość niespodziewanie pomaga mu udział w terapeutycznych grupach wsparcia, gdzie poznaje bezczelną i cyniczną Marlę , która zbiorową psychoterapię traktuje jako darmową rozrywkę. Świadomość obecności widza powoduje, że udział w grupach przestaje mu pomagać. Pewnego dnia w samolocie Narrator poznaje tajemniczego Tylera Durdena , który zarabia na życie handlując mydłem. Durden to ucieleśnienie marzeń człowieka zniewolonego: kpi ze wszystkiego i wszystkich, za nic ma "samodoskonalenie". Uważa też, że człowiek rozwija się, doświadczając bólu i nieszczęść. Kiedy mieszkanie Jacka dziwnym trafem wylatuje w powietrze, Tyler oferuje mu lokum u siebie – w dziwacznej ruderze, która cudem trzyma się w całości. Wyzywa jednak Narratora na przyjacielski pojedynek bokserski na gołe pięści. Wkrótce Tyler wdaje się związek z Marlą, za którą narrator nie przepada. Między mężczyznami rodzi się dziwna przyjaźń. Do regularnych walk między oboma dołączają się na własne życzenie kolejni mężczyźni. Z czasem wszystko zostaje zorganizowane w sekretne klub walki. Jego członkowie swoje frustracje i agresję wyładowują najpierw w zorganizowanych walkach, później także w aktach wandalizmu i terroru. Sytuacja zaczyna się jednak rozwijać w kierunku, coraz mniej pasującym bohaterowi.

  Detailed    

  Places of action    

  Crew    

  Companies    

  Photos    

  Videos  

  Press reviews    

  User reviews

  Sources

Whole or part of the information contained in this card come from the Wikipedia article "Fight Club", licensed under CC-BY-SA full list of contributors here.